בנט: "בגיל הרך יש לטפל במקצועיות תחת כנפי משרד החינוך"

האגודה למען הילד בגיל הרך מברכת על יוזמתו של שר החינוך, נפתלי בנט,  לבחון העברת האחריות לחינוך פעוטות בגיל לידה עד שלוש לידי משרד החינוך:

הודעה לעיתונות:

לדרישת שר החינוך נפתלי בנט:

הודעה לעיתונות:

הממשלה אישרה הקמת וועדה לבחינת העברת מעונות היום ממשרד הכלכלה למשרד החינוך.

שר החינוך בנט: "משרד החינוך הוא האבא והאמא של הגיל הרך. עלינו לתקן את העיוות ולהעביר את המעונות לאחריות אנשי החינוך במשרד החינוך"

בעקבות דרישת שר החינוך נפתלי בנט הממשלה אישרה הבוקר (יום א) פה אחד את הקמתה של ועדה לבחינת העברת הסמכויות על מעונות היום לגילאי 0-3, ממשרד הכלכלה למשרד החינוך. בראש הועדה יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, והיא צפויה להציג את מסקנתיה בתוך 45 יום. יודגש כי הסטורית, עוד מימי ראשית המדינה, הסמכויות על הגיל הרך הן בידי שר הכלכלה (התמ"ת) דבר שלדעת מומחים בחינוך הוא דבר שגוי, שכן משרד החינוך הוא המשרד המקצועי שאמון על חינוך הילדים.

יתרה מכך, מחקרים בתחום החינוך מוכיחים כי לחינוך בגיל הרך חשיבות רבה בהתפתחותו של הילד בהווה, ועל הישגיו הלימודיים בעתיד, ולכן חשוב שמעונות היום יטופלו פדגוגית ומקצועית על ידי צוות  החינוך. כעת, לבקשת שר החינוך בנט תיבחן האפשרות להעברת הסמכויות לידי משרד החינוך.

שר החינוך: "משרד החינוך הוא האבא והאמא של הגיל הרך, אמשיך לדאוג לגילה הרך. הוספתי סייעת שניה לגני הילדים וכעת עלינו לתקן את העיוות ולהעביר את המעונות לאחריות אנשי החינוך במשרד החינוך. בגיל הרך יש לטפל במקצועיות תחת כנפי משרד החינוך וכך נעשה".

לפרטים נוספים: מינהל דוברות והסברה, משרד החינוך 025602710


הפוסט הזה פורסם בתאריך על סדר היום. קישור קבוע.